Na tem mestu najdete nastavitve za lokacijo shranjevanja, poimenovanje datotek, format datotek ter nekatere druge splošne nastavitve. Vse spremembe, ki jih naredite, se samodejno shranijo ob zaprtju programa.
Na tem mestu lahko določite, kam naj se shranjujejo DXF/DWG datoteke z razvitji. Na voljo sta 2 možnosti:
Enako kot IPT datoteka
Datoteke se shranijo v isto mapo, v kateri se nahaja IPT pločevinasta komponenta.
V mapo
Razvitja se bodo shranila v izbrano mapo ali
mapo, v kateri je shranjen trenutni sestav. Poljubno mapo izberete
s klikom na gumb , mapo sestava pa s klikom na
gumb
Opcija Izdelaj podmape z debelinami določi, naj se izdelajo podmape za vsako debelino pločevin. Tako lahko DXF ali DWG datoteke hitro razvrstite glede na debeline pločevin.
Opcija Izdelaj podmape z material določi, naj se izdelajo podmape za vsako debelino pločevin. Tako lahko DXF ali DWG datoteke hitro razvrstite glede na materiale pločevin.
S klikom na gumb
lahko določite vrstni red podmap:
|
Najprej debelina in potem material. Primer: …\DXF izvoz \1,5 \St37 \razvitje.dxf |
|
Najprej material in potem debelina. Primer: …\DXF izvoz \St37 \1,5 \razvitje.dxf |
Povozi obstoječe datoteke z istim imenom: če je ta možnost izbrana, se obstoječe DXF/DWG datoteke z istimi imeni kot novonastale povozijo z novimi. V nasprotnem primeru pa v primeru podvojenih imen nove datoteke na koncu imena dobijo zaporedno številko.
Shema poimenovanja DXF/DWG datotek se določa na tem mestu:
Imena DXF/DWG datotek lahko sestavljate iz lastnosti preko tabele za definicijo sheme imen (slika zgoraj).
Lastnosti, ki jih lahko vključite v ime datoteke, so: IPT File Name, Material, Thickness, Quantity, Part Number, Stock Number, Item, FPlength, FPwidth, Project, Description in Revision Number.
Poleg teh lastnosti so v spisku prisotne tudi opcijske lastne (custom iProperties).
V ime datoteke bodo vključene le tiste lastnosti, ki so odkljukane.
V zelenih poljih so vpisane predpone lastnosti, ki jih lahko spreminjate. To so teksti, ki bodo izpisani pred določeno lastnostjo.
Lastnosti so razmejene z ločilom, ki ga lahko izberete v spisku Ločilo:
Vrstni red lastnosti lahko spreminjate tako, da z miško primete lastnost in jo nesete na drugo mesto. Spodnja slika kaže prestavitev lastnosti Part Number pred Thickness.
Primer poimenovanja DXF datotek:
Priporočeno je, da v ime izvoženih datotek vključite lastnost »IPT File Name« (ali kakšno drugo, lastno unikatno lastnost) in s tem zagotovite, da bodo izvožene datoteke imele unikatna imena. Če izraz za sestavljanje imen zgradite na tak način, da se pojavi možnost podvojenih imen, potem pred izvozom preverite, da ni izbrana opcija »Povozi obstoječe datoteke z istim imenom«.
|
Izberete lahko enote za izpis dolžin, širin in debelin pločevin. Poskusite zagotoviti, da vsi pločevinasti kosi uporabljajo iste dolžinske enote za modeliranje (mm ali inch) in glede na to naredite ustrezen izbor enot. S tem zagotovite pravilnost merskih enot za dimenzije pločevin ter ustrezne višine besedil (DXF besedila in izpisi kotov) pri izdelavi DXF datotek.
Če enote na nivoju pločevinastih komponent in izbrana enota v nastavitvah niso usklajene, se pojavi obvestilo o tem:
Po spremembi enote je potreben ponoven zagon programa AutoDXF.
Uporabite nastavitvi Število decimalnih mest za mera razvitjain Število decimalnih mest za debelino za želene nastavitve decimalnih mest.
Izberite Odstrani ničle na decimalnih mestih za odstranitev ničel na koncu decimalnih mest.
Izberete lahko angleški ali slovenski jezik. Po spremembi jezika program znova zaženite, da se spremembe v celoti uveljavijo:
Izberite format za izvožene datoteke: DXF (verzija AutoCAD 2000) ali DWG (verzija AutoCAD 2000).
Dodajanje tekstovnih podatkov, zaznavanje navojev in malih lukenj ter dodajanje krivilnih kotov ni podprto za izvoz v DWG format.
Če katero od teh funkcij potrebujete, uporabite izvoz v format DXF.
|
Opciji omogočata vklop ali izklop prikaza obvestil med procesom iskanja pločevinastih kosov:
Združene komponente – opozorilo, ko iskalni algoritem naleti na združeno postavko v kosovnici. To pomeni, da je pod eno pozicijo združenih več različnih komponent, ki pa imajo enak podatek Part Number. V teh primerih AutoDXF obravnava le prvo postavko. Težavo najhitreje rešite tako, da v nastavitvah inventorjeve kosovnice (BOM Editor) izklopite možnost za združevanje komponent na osnovi njihovih podatkov Part Number.
Knjižnične komponente – opozorilo v primeru, da se najdejo pločevinasti kosi, ki so shranjeni v projektni knjižnični mapi. Ti kosi imajo samo bralni dostop in je zato delo z njimi omejeno. Ne glede na to nastavitev, so tovrstni kosi v spisku najdenih pločevin označeni z rdečo barvo. Za te kose ni možna izdelava in manipulacija razvitij, zaznavanje navojev ter izpis krivilnih kotov v izvožene DXF datoteke.